EN PL
Facebook

Historia fotobudki

Każda nowinka technologiczna, która we współczesnych czasach służy swoją funkcjonalnością i użytecznością, posiada swoje korzenie w dawniejszych czasach. Podobnie jest z fotobudką, która doskonale sprawdza się podczas różnego rodzaju imprez. Warto dowiedzieć się, jak powstała i skąd wziął się pomysł na jej wykonanie – poniżej krótka historia fotobudki.

1925: Anatol Josepho to imigrant z Syberii, który jako pierwszy stworzył prototyp dzisiejszej fotobudki. Jego fotokabina stanowiła zamkniętą kabinę z zasłonką oraz ławką do siedzenia. Twórca urządzenia otworzył w USA studio fotograficzne, które odwiedzane było przez wiele osób. Ludzie ustawiali się w kolejkach, by móc osobiście przetestować i wypróbować unikalny wynalazek. Po tym sukcesie kabiny fotograficzne zyskały sporą popularność w Stanach Zjednoczonych, przynosząc swojemu pomysłodawcy wiele zysków finansowych.

1927: Fotobudki, nazywane ówcześnie kabinami fotograficznymi zostały spopularyzowane w Kanadzie oraz w krajach europejskich.

1958: Stworzono nowoczesne kabiny, dedykowane robieniu fotografii do dokumentów oraz zdjęć policyjnych – te modele kabin nie posiadały kurtyny, a każde zdjęcie posiadało odrębny numer, umieszczony na pasku po wydruku.

1968: Wprowadzono możliwość samodzielnej obsługi fotobudki – dotychczas konieczna była obecność asystenta, który osobiście uruchamiał i obsługiwał urządzenie. Samodzielność użytkowania otworzyła nowe możliwości wykorzystywania kabin fotograficznych w różnych lokalizacjach.

Lata 70: Wdrożono kolejne unowocześnienie, jakim były kolorowe paski ze zdjęciami – dzięki nim robienie zdjęć w kabinach stało się jeszcze bardziej atrakcyjne i popularne.

Lata 90: Wprowadzono cyfryzację i komputeryzację dotychczasowych kabin fotograficznych – dzięki temu wykonywały one więcej zdjęć w krótkim czasie, a więc zwiększona została ich funkcjonalność i wydajność.

Dzisiaj: Współczesne kabiny fotograficzne cieszą się sporą popularnością – otwierają bowiem unikalne możliwości urozmaicania różnych wydarzeń, imprez i uroczystości. Popularny jest ich wynajem na wesele, niejednokrotnie również na uroczystości rodzinne i firmowe. Sprzedaż fotobudek kwitnie i wydaje się, że ich rozwój jeszcze nie został zakończony. Wraz z nowymi zdobyczami technologicznymi, fotobudki również zyskują nowocześniejszego charakteru. Można spotkać je nie tylko na imprezach, lecz również zauważalne są w dużych centrach handlowych i galeriach – stanowią godną zainteresowania atrakcję, dlatego wciąż pojawiają się nowe modele, udoskonalane przez swoich projektantów. Fotobudki w dzisiejszej rzeczywistości posiadają dodatkowe akcesoria i gadżety, pośród których wymienić można śmieszne maski, kolorowe peruki i inne akcesoria, sprawiające, że wykonywane fotografie są zabawne i bardziej atrakcyjne.

Cena wynajmowanej fotobudki jest stosunkowo niska, dlatego warto skorzystać z podobnej możliwości. Nasza firma oferuje udostępnienie kabin fotograficznych w wielu miastach Polski, dzięki czemu każdy zyskuje sposobność postawienia tego urządzenia w swoim lokalu. Obsługujemy następujące lokalizacje:

  • Kraków,
  • Katowice,
  • Gliwice,
  • Warszawa,
  • Częstochowa,
  • Opole.

Dzięki nowoczesnym możliwościom, każdy może urozmaicić swoją imprezę i skorzystać z funkcjonalności fotobudki. To świetna alternatywa dla tradycyjnych rozrywek.

Zaufali nam: